Posted on Leave a comment

VIKINGS – SEASON 4

Posted by VikingDragons on Sep 05, 2018

Wikingowie powracają. Tym razem jeszcze bardziej zaślepieni pychą, podzieleni i niebezpieczni. Szukają zemsty w imieniu swych bogów i krewnych.

Po przegranej przez wikingów bitwie o Paryż po wieloletniej tułaczce Ragnar powraca do Kattegat. Uruchamia to łańcuch zdarzeń, których nikt nie był sobie w stanie wyobrazić.

Podczas oblężenia Paryża Ragnar zwycięża, jednak doznaje poważnych obrażeń, zagrażających jego życiu. Wieść o tym pobudza do działania jego potencjalnych następców.

O objęciu tronu myślą Aslaug i Björn. We Francji pozostał Rollo. Cesarz Karol, aby uchronić swoich podwładnych przed dalszymi najazdami zaproponował mu sojusz – poślubienie jego córki Giseli.

Tymczasem Lagertha wciąż nie może pogodzić się z faktem, że została zdradzona przez dawnego sojusznika Kalfa. Z kolei Floki, który zabił Athelstana, musi ponieść konsekwencje swojego okrutnego czynu.

Odcinek drugi:

Ragnar rozpoczyna kolejna niebezpieczną i pełną niezwykłych zwrotów akcji grę, która może doprowadzić tylko do jednego…

Odcinek trzeci:

Floki odkrywa jak dużą cenę płaci za swoje czyny. Rollo, jako mąż Giseli, musi stawić czoła wielu trudnościom. Z kolei Björn musi zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami czyhającymi na nią na dalekiej Północy.

Odcinek czwarty:

Król Aelle wyrusza na Boże Narodzenie do Wessex. Nie jest zachwycony tym, jak rozwijają się relacje rodzinne. Wikingowie świętują przesilenie zimowe.

Odcinek piąty:

W powietrzu można wyczuć zdradę. Ecbert zgadza się wspierać Kwenthrith w Mercji. Zaś ciąża przynosi radość Laghercie i Kalfowi, a ich małżeństwo zostaje zaaranżowane.

Odcinek szósty:

Ragnar deklaruje kolejną wyprawę na Paryż. Ecbert wysyła Aethelwulfa i Alfreda na pielgrzymkę do Rzymu.

Odcinek siódmy:

Ragnar zdaje sobie sprawę, że Rollo go zdradził. Postanawia zrealizować swój plan ataku. Ma on jednak tragiczne konsekwencje. Ecbert otrzymuje od księcia Mercji ofertę. Harbard wywołuje poruszenie wśród kobiet z Kattegat.

Odcinek ósmy:

Po pokonaniu rzeki, Ragnar odmawia wycofania się, co zmusza go do zmiany metod ataku na Paryż. Hrabia Odo spiskuje przeciwko Charlesowi i Rollo. Ecbert rządzi Mercją, z czego nie jest zadowolona Kwenthrith.

Odcinek dziewiąty:

Wikingowie w końcu zdobywają rzekę. Aetheuwulf i Alfred docierają do Rzymu. Erlendur wykonuje ruch przeciwko Björnowi. Sigurd dokonuje makabrycznego odkrycia. Ecbert zostaje ukoronowany na króla Mercji.

Odcinek dziesiąty:

Zawzięta bitwa pomiędzy Wikingami a Frankami nagle przeradza się w walkę Ragnara i Rollo. Jej wynik zadecyduje o losie braci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *