Posted on Leave a comment

VIKINGS – SEASON 3

Posted by VikingDragons on Aug 29, 2018

Bezwzględna walka o władzę i dalsze losy wojowniczego Ragnara Lothbroka, który sieje postrach na dworach Europy już jako król. W trzecim sezonie tej znakomitej produkcji Ragnarowi wciąż towarzyszą była żona Lagertha i pełen temperamentu syn Bjorn. Obok nich pojawia się też nowa postać – córka cesarza Francji Karola, młoda, piękna i odważna księżniczka Gisela – w którą wciela się Morgane Polański.

Odcinek pierwszy:

Pozycji Ragnara Lodbroka, wojownika, odkrywcy, a teraz króla, zagraża zdrada i pragnienie zemsty, na horyzoncie zaś rysuje się nowa wyprawa nad Sekwanę.

Odcinek trzeci:

Król Ecbert odwiedza rozwijającą się osadę Wikingów w czasie pierwszych żniw. Tym samym ignoruje zdanie swoich najbliższych doradców, którzy są niezadowoleni z jego decyzji. Połączone siły Wikingów i Wessex wyruszają na bitwę z Mercją.

Tymczasem w Kattegat aura wędrowca fascynuje Aslaug i Helgę. Natomiast Siggy pozostaje wycofana, wiąże też tragiczne wydarzenia w osadzie z obecnością nieznajomego.

Odcinek czwarty:

Zwycięskie wojska Wikingów i królestwa Wessex wracają do wioski, ale w osadzie czeka ich niemiła niespodzianka. Floki wyraża swoje niezadowolenie z sojuszu Ecberta oraz wpływu, jaki Athelstan wywiera na Ragnara.

Tymczasem księżniczka Kwenthrith przeprowadza skrupulatne kalkulacje polityczne po bitwie w Mercji. Do Hederby przybywają też goście z przeszłości…

Odcinek piąty:

Wikingowie wracają do Kattegat i poznają tragiczne okoliczności swojej nieobecności. Lagertha odkrywa, że jej hrabstwa zostały zawłaszczone i przekonuje Ragnara, aby udali się w podróż do Hederby.

Dziewczynie zależy na odzyskaniu swoich tytułów. Ragnar zaskakuje wszystkich, gdy ogłasza kolejną wyprawę.

Odcinek szósty:

Przygotowania do wyprawy na Paryż nabierają tempa. W związku z tym Rollo zastanawia się nad przepowiednią dotyczącą jego losu.

Ragnar zostaje poinformowany przez Athelstana o destrukcji jaka została dokonana w Wessex. W tym samym czasie Porunn i Judith rodzą dzieci. Ale nowemu życiu towarzyszy też śmierć…

Odcinek siódmy:

Pojawienie się Wikingów u wrót Paryża wzbudza popłoch i strach mieszkańców miasta.. Obrona miasta spoczywa w rękach hrabiego Odo, który jest przekonany, że Paryż jest przygotowany na odparcie ataku.

Jednak Cesarz Charles pod namową swojej córki Giseli ogłasza, że dwór pozostanie w mieście. Wikingowie decydują się na rozbicie obozu nad rzeką opodal miasta i rozpoczynają przygotowania do oblężenia.

Odcinek ósmy:

Wszystkie siły Wikingów koncentrują się na drugim ataku na Paryż. Obserwując dramatyczne wydarzenia podczas starć, Cesarz Charles będzie musiał podjąć ważną decyzję. Tymczasem w Wessex Judith jest zmuszona do podjęcia trudnej, osobistej decyzji.

Odcinek dziewiąty:

Przeznaczenie Rollo zostaje rozpoznane i Bjorn podejmuje kolejne kroki jako lider. Natomiast Ragnar ze swoją armią podejmują ostatnią, rozpaczliwą próbę zdobycia

Cdn…


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *